Ako funguje 3D tlač?

Ide o aditívny spôsob výroby, to znamená, že daný objekt vzniká postupným nanášaním a následným spájaním materiálu po vrstvách za vysokej teploty. Aby ste lepšie pochopili podstatu pozrite si nasledujúce video.

Video

Čo potrebujem?

V prvom rade potrebujete hardwarové vybavenie, čiže samotnú 3D tlačiareň, ktorú si môžete kúpiť aj z nášho obchodu. Existuje mnoho typov konštrukcií 3D tlačiarní ale princíp toho, ako tlačiareň vytvára hotový produkt sa nemení menia sa len použité komponenty a tvar tlačiarne.

Ak prístroj máme, potrebujeme ďalej softwarové vybavenie také, ktoré dokáže s 3D tlačiarňou komunikovať. Ako si nájdem software? Jednoducho podľa typu svojej tlačiarne.

A to je všetko, ďalej nepotrebujete nič iné ako fantáziu a nejaký software, kde sa kreatívne myslenie zmení na rôzne predmety a výtvory, či už užitočné alebo určené pre zábavu. Na to ale potrebujeme grafický software, ak ho nemáte a ste vo vytváraní modelov začiatočník odporúčame software Trimble (Google) SketchUP, ktorý stiahnete na tejto adrese: http://www.sketchup.com/download. Existujú ale aj iné rôzne náročné a platené a to napríklad AutoCAD, Blender (zdarma) a iné.

Ďalšie otázky a pomoc s obsluhou tlačiarne?

Budeme radi ak Vás uvidíme na našom najbližšom 3D kurze, kde sa dozviete o 3D technológii tlačenia omnoho viac. Najnovší kurz-workshop nájdeš TU. Tešíme sa na Vás.