Nové produkty

Náplne pre 3d tlačiarne

Veľké portfólio tlačových strún pre 3D tlačiarne - fiamentov od rôznych výrobcov s dopravou zdarma dodáva naša partnerská firma JustCreate JustCreate 3D

Na stránke https://justcreate3d.sk/ nájdete možno i to, čo v našej ponuke práve chýba.

Hmotnosti cievok filamentov - tabuľka

Veľké portfólio tlačových strún pre 3D tlačiarne - fiamentov od rôznych výrobcov s dopravou zdarma dodáva naša partnerská firma JustCreate JustCreate 3D

Na stránke https://justcreate3d.sk/ nájdete možno i to, čo v našej ponuke práve chýba.

Hmotnosti cievok filamentov - tabuľka

Detaily

Náplne pre 3d tlačiarne Počet produktov v kategórii: 325

Podkategórie

 • ABS

  ABS (Acrylonitrile butadiene styrene)

  hustota: 1,04 g/cm³
  objem: 0.96 cm³/g
  dĺžka: 1kg = 400 metrov (1,75mm) / 130 metrov (3mm)

  Je to termoplastický materiál vyrábaný z ropy, ktorý môže byť navrhnutý s rôznymi vlastnosťami. Vo všeobecnosti je to však pevný a mierne ohybný
  plast s pomerne vysokou teplotou topenia. Najznámejší je ako materiál,
  z ktorého sa vyrábajú LEGO kocky.

  Keďže má nízku hustotu, pri tlači väčších objemov je vytvorený model ľahší. Vďaka svojim dobrým mechanickým vlastnostiam má široké využitie, hlavne pri mechanicky namáhaných súčiastkach. Ľahko sa rozpúšťa v acetóne, ktorý môže slúžiť tiež ako lepidlo pri spájaní častí alebo pri povrchovej úprave a leštení modelu.

  ABS natural (bez farbiva) má mliečnu špinavo bielu farbu ale je
  dostupný tiež v rôznych odtieňoch.

 • ASA

  Acrylonitrile-Styrene-Acryl

  je materiál zo skupiny styropolymérov. ASA 3D tlačové vlákno sa môže použiť na tlač predmetov určených na vonkajšie použitie z dôvodu vyššej odolnosti voči UV žiareniu ako polyméru ABS.

  Vďaka mechanickým vlastnostiam je vlákno ASA polymérom, ktoré je ideálne na výrobu prvých funkčných vzoriek pred sériovou výrobou pre funkčné prototypovanie, výrobné nástroje, ale aj pre výrobu tovaru pre každodenné použitie vrátane vonkajších aplikácií. Výhodou tohto materiálu je jeho vynikajúca odolnosť voči poveternostným vplyvom, zachovanie fyzických vlastností;

  ASA má tuhosť vyššiu ako ABS, a preto je vhodným materiálom pre náročné aplikácie. Materiál ASA má nízke úrovne žltnutia, čo je veľmi dôležité pre aplikácie, pri ktorých sa dlhodobo kladie dôraz na vzhľad. Ďalšou výhodou je jeho dobrá rozmerová stabilita.

 • CARBON
 • FLEX
 • HIPS

  Vlákno vyrobené z HIPS ponúka skvelé mechanické vlastnosti, ako je pevnosť, odolnosť proti nárazu, húževnatosť alebo odolnosť voči teplu. Vďaka svojej štruktúre sa široko používa na tlač podporných štruktúr, ktoré sa rozpustia v lemonéne - Lemonesole. Nemusíte sa trápiť s oddeľovaním podpory od výtlačku - podpora sa rozpustí.

 • NYLON
 • PETG

  PETG je filament ako stvorený pre funkčné prototypy. Spája výhody PLA a ABS, je dobre tlačiteľný, pevný a nezmršťuje sa. Ma dobru flexibilitu a prakticky nulovú zmrštiteľnosť. Z PETG je možné tlačiť aj väčšie modely. PETG filament je hydrofobicky a teda neabsorbuje vodu. Skratka je plný dobrých vlastnosti a je perfektne doplní vašu škálu materiálov. PETG inými slovami Polyethylene terephthalate – Glycol, je tiež známy ako materiál plastových fliaš.

 • PLA

  PLA (Polyactic acid)

  hustota: 1,25g/cm³
  objem: 0,8cm³/g
  dĺžka: 1kg = cca 330 metrov (1,75mm) / 110 metrov (3mm)

  Je to biologicky odbúrateľný polymér vyrábaný z kukurice, zemiakov alebo cukrovej repy. Vďaka minimálnemu negatívnemu dopadu na zdravie je používaný pri výrobe v potravinárskom priemysle - obaly na cukríky, paličky na lízatká, niektoré druhy plastových príborov.

  Má horšie mechanické vlastnosti ako ABS, ako horšia ohybnosť a
  nižšia teplota topenia. Už napríklad deň v dobre vyhriatom aute môže
  spôsobiť zmenu jeho tvaru. Hotové modely majú pekný lesklý povrch.

  PLA natural (bez farbiva) prirodzene prepúšťa svetlo ale priehľadný určite nie je. Pridaním farby vzniká široká škála odtieňov.

 • PVA

  Vodou rozpustný filament

 • SILK
 • WOOD
 • Vzorky
 • Špeciálny Filament
 • Resin

  dopredaj resinov pre DLP/SLA tlačiarne

na stránke
Zobrazených 1 - 24 z 325 položiek
Zobrazených 1 - 24 z 325 položiek